Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Baker

Follow Us:
Title Image

Naša káva

spoznajte našu kávu

Poctivá káva so známym miestom pôvodu

Cesta značky LPDC vo svete kávy sa začala v roku 1994 a bola to hlavne úloha.

Talianskí pražiari sa rozhodli ísť nad rámec pojmov „oblasť“ a „krajina pôvodu“: LPDC patrí k veľmi málo pražiarňam, ktoré pracujú s kávou zakúpenou od jednotlivých spoločností tak, že si ich osobne vyberú po osobnej návšteve v krajine pôvodu.

V každej kávovej plantáži hľadáme nezmazateľné stopové množstvá pôdy (rovnako ako to robia producenti vína), botanickú odrodu, zber, rozvlákňovanie a sušenie a potom ju zlepšíme pražením a varením až po výslednú šálku espressa.

V tomto postupe spočíva naše tajomstvo: férová spolupráca s pestovateľmi, náš osobný výber kvalitnej suroviny a jej opracovanie a vďaka našim znalostiam dokonalosť pre našich zákazníkov.

INOVATÍVNY NÁPAD KÁVY

Enrico Meschini, štvrtý dedič rodiny, ktorá sa vždy venovala kvalitným kávam, už od mladého veku zažil niekoľko ciest na plantáže, vďaka ktorým rozšíroval svoje vedomosti o

káve aj o degustačné schopnosti.

Vďaka týmto mnohím skúsenostiam sa stal členom medzinárodnej poroty Cup of Excellence, tvorcom rovnako aj zakladateľom a teraz už  prezidentom CSC – Certified Specialty Coffee Association.

V roku 1994 sa rozhodol staviť na myšlienku plantážných káv.

Myšlienka, ktorá bola v tom čase veľmi revolučná a je stále pokroková.

Presťahovali sa zo Scarperie neďaleko Florencie do Livorna a vyrástli, aj vďaka podpore Paola Milaniho a Andrey Onidy.

V rodinnej tradícií pokračuje dcéra Enrica, Prunella a jej manžel Lacopo. Mladá generácia vstúpila do spoločnosti a spoločnosť reorganizovala s cieľom navrhnúť na trh koncept plantážnej kávy v širšom a silnejšom zmysle.

VÝZNAM ĽUDÍ V DODÁVATEĽSKOM REŤAZCI LPDC

Káva sa pestuje ďaleko od nás, v inter-tropickom pásme.

Dodávateľský reťazec, ktorý ju privádza z krajín pôvodu do vašej šálky, je veľmi dlhý.

Cestu kávy priamo z plantáže sa LPDC podarilo skrátiť, oceniť každú súčasť cesty a prácu všetkých zúčastnených strán.

Pri vytváraní kvalitných káv sa rozhodli začať od začiatku, preto sa rozhodli navštíviť krajiny pôvodu a vyhľadať kávové plantáže s jedinečnými vlastnosťami.

Počas týchto objavovaní „nových zemí“ stavili

na úprimné a priateľské vzťahy s pestovateľmi špeciálnych káv. Delia sa s nimi o svoje skúsenosti a spoločne pracujú na zlepšení kvality káv priamo na plantáži či zlepšení životných podmienok farmárov.

V súčasnosti sa z pestovateľov, od ktorých odoberájú zelenú kávu, stali kávoví špecialisti ako je Enrico Meschini a to bez ohľadu na rozmer ich plantáže.

PRODUKTY LE PIANTAGIONI DEL CAFFÈ HOVORIA SAMI ZA SEBA

V Le Piantagioni del Caffè nájdete veľa rôznych druhov kávy, ktoré sú ponúkané ako zmesi (single estate), alebo kombinácie (dvoch plantáži) alebo zmesi.

Jedinečnosť  nami ponúkaných káv vás bude usmerňovať k plnohodnotným zmyslovým zážitkom a budete sa ľahko orientovať výberom pre vás právneho druhu kávy vďaka „hovoriacej“ etikete, ktorá zreteľne zobrazuje oblasti pôvodu, organoleptické vlastnosti a navrhované spôsoby varenia.

Po ochutnaní našich produktov objavíte veľa rozdielov medzi kávami. Aj keď ste to o sebe nevedeli, zistíte, že máte svoje preferencie … u nás budete mať šancu vybrať si svoju obľúbenú kávu.

Vyberte si z našich produktov.